Upis na američka sveučilišta
Autor: Mevludi Arslani, 17. 3. 2015.

Besplatni program obrazovnih savjetovanja za upis na preddiplomski studij u SAD-u

Institut za razvoj obrazovanja (IRO) poziva učenike drugih i trećih razreda srednjih škola da se prijave za sudjelovanje u StudyUSA Clubu, programu obrazovnog savjetovanja za upis na preddiplomski studij u SAD-u, koji će se održavati od 31. ožujka do 7. svibnja 2015. u Zagrebu.

StudyUSA Club je 6-tjedni program obrazovnih savjetovanja i praktičnih radionica koji će učenicima pružiti detaljne informacije, savjete i individualnu potporu u pripremi za prijavu i upis na američka sveučilišta. Program StudyUSA Cluba obuhvatit će 5 ključnih koraka do upisa na studij u SAD-u: izbor sveučilišta, pronalazak financijske potpore za studij, sastavljanje uspješne prijave i polaganje potrebnih testova, te pripremu na odlazak na studij u SAD-u. Program će provoditi stručna obrazovna savjetnica EducationUSA mreže te američki stipendisti prestižnog programa Fulbright, a održavat će se 1-2 puta tjedno, utorkom i četvrtkom s početkom u 18 odnosno 19 sati od 31. ožujka do 7. svibnja 2015. u Institutu za razvoj obrazovanja. Detaljno predstavljanje aktivnosti StudyUSACluba i točan raspored tjednih savjetovanja bit će potvrđen s učenicima na uvodnom sastanku u četvrtak, 26. ožujka od 19 do 20 sati u prostorijama IRO-a, Trg Nikole Zrinskog 9, u Zagrebu.

Broj sudionika programa ograničen je na 15 učenika. Zainteresirani kandidati trebaju ispunjavati uvjete za prijavu*, te poslati predbilježbu za sudjelovanje u programu na e-mail adresu iro@iro.hr. U predbilježbi je potrebno navesti ime i prezime, e-mail i broj telefona kandidata te potvrditi dolazak na uvodno predavanje 26. ožujka od 19 do 20 sati u IRO-u.

*Uvjeti za prijavu učenika

• Učenici koji su zainteresirani za upis na studij u SAD-u
  • Učenici drugih ili trećih razreda srednjih škola
  • Učenici s izvrsnim znanjem engleskog jezika
  • Učenici s vrlo dobrim ili izvrsnim prosjekom ocjena
  • Učenici koji će redovito pohađati i aktivno sudjelovati u obrazovnim savjetovanjima StudyUSA Cluba

IRO je ovlašteni EducationUSA centar u Hrvatskoj koji već 15 godina pruža točne, sveobuhvatne i aktualne informacije o mogućnostima studiranja u SAD-u uz potporu U.S. State Departmenta i Američkog veleposlanstva u Zagrebu. Više informacija o programu StudyUSA Cluba i aktivnostima EducationUSA centra u Hrvatskoj potražite na www.iro.hr i Facebook stranici EducationUSA Croatia  https://www.facebook.com/EducationUSA.Croatia.