« Svibanj 2024 »

Dvodnevni izlet u Veronu i Gardaland
Autor: Administrator , 24. 4. 2024.

Učenici svih razreda naše škole zajedno sa svojim razrednicama 19. i 20. travnja posjetili su Veronu te zabavni park Gardaland.

U petak ujutro krenuli smo na put prema Veroni gdje smo stigli u prijepodnevnim satima. Zajedno s našom voditeljicom obilazili smo grad i ona nas je informirala o mnogim zanimljivostima Verone. Šetnju ulicama Verone započeli smo dolaskom do glavnog trga, Piazza Bra. Na trgu se nalazi drevni amfiteatar Arena di Verona koji je i jedna od glavnih atrakcija grada i mjesto naših zajedničkih fotografija.

Vidjeli smo i brojne palače, a najzanimljivija od njih bila nam je Palača Podest u kojoj je živio sam Dante Alighieri. Tamo se, njemu u čast, nalazi kip s njegovim likom. Sljedeća destinacija bila je Julijina kuća gdje smo čekali u dugim redovima kako bismo izbliza mogli vidjeti njezin kip i balkon. Ostatak dana imali smo slobodno vrijeme koje smo ispunili obilaskom grada, zajedničkim fotografiranjem i veselom atmosferom. U večernjim smo se satima uputili prema hotelu koji je smješten u mjestu Lago di Garda i imao je predivan pogled na jezero.

Sljedeći dan, u subotu, uslijedilo je ono što nas je najviše veselilo - zabavni park Gardaland. Uputili smo se ka Gardalandu puni snage i veselja. Na početku nam je voditeljica ispričala najosnovnije informacije te smo nakon toga cijeli dan bili slobodni i svi zajedno otkrivali mnoge avanture Gardalanda.Nakon dugog dana uživanja došao je i kraj našeg izleta. Umorni od dugog dana, ali i sretni te vrlo zadovoljni ovim izletom, uputili smo se kućama.

Selma Olomani i Nera Selimović, 4. a