« Ožujak 2024 »

Uručena sredstva osnovnim i srednjim školama u Petrinji i Sisku
Autor: Administrator , 1. 4. 2021.

U srijedu, 31. ožujka 2021. g., ravnatelj Islamske gimnazije dr. Ahmeda Smajlovića Mevludi ef. Arslani, odgajateljica Enisa Botonjić i tajnik Mešihata i član Školskog odbora Nermin Botonjić posjetili su osnovne i srednje škole u Sisku i Petrinji kako bi uručili sredstva prikupljena u humanitarnoj akciji „Budimo poVEZani“.
Učenice Islamske gimnazije su zajedno sa svojim profesoricama i osobljem škole izvezle različite motive na 150 torbi čijom je prodajom prikupljeno 18 000 kuna.

Odlukom upravnih tijela Škole sredstva su donirana za ukupno šest škola u potresom pogođenim područjima. Pored Glazbene škole u Sisku kojoj je već donirana pomoć, odlučeno je da donacija bude uplaćena po jednoj osnovnoj i srednjoj školi u Sisku, Petrinji, Glini i Zagrebu. Za osnovne škole pripremljen je i dodatni paket knjiga za knjižnice, naslova koji su prigodni i koriste se kao obvezno štivo iz lektire u osnovnim školama. Za sve škole pripremili smo dodatne personalizirane platnene torbe kao uspomenu na ovu humanitarnu akciju.

Posjet je započeo u sisačkoj gimnaziji koja je od potresa preseljena u Strukovnu školu. Predstavnike naše škole dočekao je ravnatelj Božidar Dujmić.

Gimnazija Sisak

U Osnovnoj školi „Braća Bobetko“ predstavnike naše škole dočekala je ravnateljica Karolina Čutuk, a u posjeti sisačkim školama sudjelovao je i glavni imam Medžlisa Sisak Alem ef. Crnkić. U suradnji s Muallimskim vijećem MIZ Sisak efendija Crnkić godinama razvija odlične odnose sa svim školama što su istaknuli i ravnatelji škola koje smo posjetili.

Osnovna škola "Braća Bobetko"
Nakon kratkih sastanaka, obišli smo Petrinju gdje smo posjetili Osnovnu školu Dragutina Tadijanovića gdje nas je dočekalo osoblje škole, ravnatelj Davor Miholjević i pedagoginja Ivana Mašić. Nakon posjeta osnovnoj školi i uručenja donacije knjiga uputili smo se u Srednju školu „Petrinja“ gdje nas je dočekao ravnatelj Milan Orlić.

Osnovna škola Dragutina Tadijanovića

Srednja škola Petrinja

Svi ravnatelji zahvalili su na donaciji, a posebno su istaknuli vrijednost empatije koju su učenici naše škole pokazali sudjelovanjem u ovoj akciji.
Ravnatelj Mevludi ef. Arslani rekao je da će sredstva od prikupljene donacije biti uplaćena na račune škola te je izrazio spremnost da se suradnja nastavi te da svakako svi mogu računati na našu pomoć i podršku u okviru dostupnih kapaciteta.
Ženska opća gimnazija u Zagrebu i Osnovna škola u Glini bit će posjećene u narednom razdoblju, nakon proljetnog odmora. Nakon ovih posjeta, ostaje nam nada da neće doći do veće nedaće i da ćemo sve ove brzo prebroditi uz zajedničku podršku.