"Dani zajedničke sadnje - jesen 2021."
Autor: Administrator , 15. 11. 2021.

Protekle subote realizirana je akcija pod nazivom “Dani zajedničke sadnje – jesen 2021.” koju organiziraju Hrvatske šume, a čiji je cilj pošumljavanje obronaka Medvednice. Među brojnim volonterima, kao i proteklih godina, ovoj akciji odazvali su se članovi Volonterskog kluba i ostali učenici, sa svojim profesorima i osobljem naše škole.

Namjera nam je da pozitivnim primjerom podižemo svijest o važnosti šuma i njihovu razvoju te da ostavimo trag u prirodi za nove generacije. Pored konkretne koristi koju akcija ima za povećanje šumskih predjela sadnjom novih sadnica, učenici su imali priliku naučiti nešto novo o sadnji drveća. Uz kvalitetno vrijeme provedeno u prirodi, učenici su kroz druženje i koristan rad dali svoj doprinos da Medvednica bude još ljepša i zelenija, a ove godine smo sadili sadnice bukve. Veliko zadovoljstvo nakon završetka akcije naziralo se na učeničkim licima koje je u potpunosti potisnulo znakove umora. Druženje je nastavljeno na Sljemenu, uz zasluženi odmor uz čaj i okrjepu te je izražena želja da se slične akcije ne propuštaju u budućnosti, a dodatna motivacija nam je i preporuka koju nam je u amanet ostavio vjerovjesnik Muhammed a.s., a koja glasi: „Kada bi nastupio sudnji dan, a u ruci nekoga od vas bila sadnica, pa ako bude u mogućnosti da je zasadi, neka to učini.”