Radionica povodom Svjetskog dana hrane
Autor: Administrator , 19. 10. 2021.

Učenice učeničkog doma i polaznici Bosanskog jezika i kulture uz podršku Centra za certificiranje halal kvalitete obilježili su proteklog petka Svjetski dan hrane. Prigodno predavanje  i radionicu uz druženje održale su voditeljica Odjela za kvalitetu mr. Edina Mešić i voditeljica Odjela za edukaciju mr. Mirela Tinjić iz Centra za certificiranje halal kvalitete.

Prisutni su se mogli upoznati s radom Centra te saznati koliko je blagotvorno djelovanje halal prehrane na ljudski organizam. Posebnu pažnju prisutnima su pobudile informacije o Centru kao i o nutricionizmu, znanosti o prehrani. Drago nam je da već zadnjih nekoliko godina imamo podršku Centra za certificiranja halal kvalitete u ovom projektu budući da uvijek dobijemo vrijedne informacije koje se tiču halala općenito s posebnim osvrtom na prehranu.  Također, kroz ovaj program koji se obilježava svake godine povodom Svjetskog dana hrane nastoji se podići svijest o odgovornom odnosu prema hrani i koliko njena neravnomjerna distribucija u svijetu stvara probleme rastuće gladi i siromaštva kojim je pogođen sve veći broj stanovništva u svijetu. Druženje je organizirala u okviru godišnjih aktivnosti Doma odgojiteljica Enisa Botonjić a u radionici je sudjelovala i nastavnica Bosanskog jezika i kulture Alma Halilović.