Islamska gimnazija dr. Ahmeda Smajlovića

« Kolovoz 2022 »

Učenice prvog razreda iz učeničkog doma u obilasku Zagreba
Autor: Administrator , 14. 9. 2021.

U petak, 10.09.2021., odgojiteljica Enisa Botonjić i pedagoginja Islamske gimnazije dr. Ahmeda Smajlovića Viktorija Kopjar, povele su učenice prvoga razreda u obilazak Zagreba i upoznavanje sa njegovim znamenitostima s ciljem adaptacije novih učenica naše škole koje borave u Domu. Prilika je ovo da se upoznaju ukratko s poviješću grada, ali i da se međusobno još više povežu te da svoje slobodno vrijeme mogu iskoristiti istražujući i usvajajući nova znanja.

Obilaskom Trga bana Josipa Jelačića te Gornjeg grada i znamenitosti poput kule Lotrščak, crkve sv. Marka i trga, Katedrale, uspinjače, Krvavi most - najkraće ulice, te brojnih drugih znamenitosti učenice su stekle dobar temelj za svoja daljnja istraživanja bogatog zagrebačkog povijesnog i kulturnog nasljeđa. Kroz godinu, vannastavne aktivnosti Učeničkog doma i korisnica istog, obuhvaćaju i posjet različitim priredbama i programima koji će zasigurno doprinijeti još boljem upoznavanju Zagreba i njegovih posebnosti, tako da je prvi obilazak samo mali dio onoga dobroga što Zagreb nudi.

Zadovoljstvo nakon obilaska moglo se osjetiti kroz komentare koji su se javili kod učenica, a izdvajamo komentar učenice Rifete Begić koja kaže:

„U obilasku Zagreba s odgojiteljicom i pedagoginjom, u kojem smo čule mnogo toga zanimljivoga, najviše me se dojmila priča o nastanku imena grada Zagreba. Bilo je zanimljivo šetati i slušati priče i legende o banovima i znamenitostima. Vidjele smo i najstariju ljekarnu koja se stoljećima nije zatvarala. Posebno mi se svidio Gornji grad s predivnim pogledom.“

U svom četverogodišnjem školovanju sigurno će biti prilika da, i pored opsežnog gradiva koje moraju savladati, učenice posjete znanstvene, kulturne i druge manifestacije kojih do pandemije nije nedostajalo te se nadamo da će ova godina vratiti mogućnosti koje su bile prije nje.