Stari bicikl - novi putevi
Autor: Administrator , 23. 6. 2021.

Dolaskom lijepog vremena sve češće boravimo u svojim dvorištima i vrtovima, uređujući ih s posebnim užitkom. Tako su u utorak, 15. lipnja 2021., učenice naše škole pristupile eko projektu sadnje raznolikog cvijeća i reciklaže starog bicikla kojem je osvježenjem pronađena nova funkcionalna namjena. Nedostatak mogućnosti da se koristi za prvobitnu namjenu, stari je bicikl osudilo na reciklažno dvorište.

Međutim, umjesto da se bicikl odbaci, učenice su ga uz pomoć odgojiteljice Enise Botonjić pretvorile u najljepšu  cvjetnu dekoraciju, a time je dobio novu ulogu – držač vaza za raskošne proljetne bukete u dvorištu ispred naše škole.

Tako je svježe obojani bicikl dobio sasvim novu namjenu te je stare puteve zamijenio hladom Islamskog centra Zagreb, kako bi poslužio kao ukras zajedno s cvijećem koje nosi i koje ga okružuje. Nadamo se da će i ova naša skromna instalacija pobuditi razmišljanje kod posjetitelja naše škole i Centra da uz malo mašte i dobre volje možemo naoko izrabljenim stvarima dati novu funkciju i smisao. Zahvalni smo i našem domaru Firdesu Zahiroviću bez čije pomoći bi sve bilo teže realizirati.

Kako je ovaj stari bicikl pretvoren u dekoraciju dvorišta škole pogledajte ovdje!