« Ožujak 2024 »

Datumi za zaprimanje dokumentacije prvašića o upisu u školu i učenički dom
Autor: Amina Nanić, 4. 7. 2016.

Poštovani roditelji prvašića,

Podsjećamo Vas da ćete trebati OSOBNO doći u našu srednju školu u razdoblju 13.-15.7., od 10 do 14 sati, i to kako biste donijeli:

• potpisane UPISNICE u 1. razred srednje škole (a koje možete izravno ispisati iz sustava www.upisi.hr).

Roditelji učenika koji dolaze izvan Hrvatske sa sobom također trebaju donijeti i:

• potvrdu o OIB-u učenika (hrvatskom osobnom identifikacijskom broju) koji nam treba za narudžbu besplatnih udžbenika za sve učenike, a koji možete izraditi u Poreznoj upravi - Područnom uredu Zagreb, koji se nalazi na adresi: Avenija Dubrovnik 32 te koji radi od 8:00 do 15:00 sati. U privitku se također nalazi zahtjev koji ćete morati popuniti i odnijeti u Poreznu upravu kako bi učenik dobio OIB.

Roditelji učenika koji dolaze izvan Hrvatske i izvan Zagreba te koji imaju potrebu za smještajem u naš učenički dom, također trebaju:

• potpisati prijavnicu i upisnicu u Učenički dom naše škole (koje obrasce možete dobiti u tajništvu na licu mjesta ili ih možete unaprijed isprintati i potpisati - a nalaze se u privitku ove obavijesti), zajedno s
  1. preslikama svjedodžbi posljednja četiri razreda osnovne škole
  2. uvjerenjem o prebivalištu ili osobnom iskaznicom
  3. potvrdom nadležnoga školskog liječnika za boravak u domu

Učenici iz inozemstva, nakon što predaju upisnicu i dobiju OIB od Porezne uprave, mogu preuzeti potvrdu da su upisani u našu školu:

• u svrhu ishođenja ulazne vize u svrhu školovanja (Napomena: Putovnica mora vrijediti još najmanje tri mjeseca nakon datuma planiranog odlaska iz Hrvatske te mora biti izdana u posljednjih 10 godina.  Mjesta u kojima se može podnijeti zahtjev za ulaznu vizu u BiH su: Sarajevo, Ulica maršala Tita 28; Banja Luka, Milana Kranovića 1; Mostar, Zagrebačka 8; Tuzla, Kazan mahala 1)

Kako naša škola upisuje u Učenički dom samo učenike koji su se istovremeno upisali u školu, provođenje natječajnog postupka upisa u dom je čista formalnost te Vas molimo da se ne brinete radi eventualno (ne)potpune dokumentacije koju ćete moći nadopuniti najesen, kad učenici zaista krenu u školu.

Priloženi dokumenti:
Prijavnica_za_natjecaj_za_upis_u_ucenicki_dom.pdf (100.96 KB)